O společnosti

Třínápravový UAZ i pro hasiče

UAZ nedávno postavil ve Vladivostoku nový závod, který má mimo jiné za úkol vyrábět speciální provedení vozidel UAZ. Jedním z prvních dítek tohoto závodu a s ním spojeného oddělení vývoje speciálních vozidel byl projekt valníku s dvoumístnou kabinou na třínápravovém podvozku se zvýšenou nosností (viz. foto dole). Dalším projektem je speciál pro hasení požárů v těžko dostupných oblastech ruského Dálného východu.

Na výstavě požární techniky v ruském Rostovu na Donu UAZ představí třínápravový hasičský speciál osazený dvojitou kabinou z modelu UAZ PICKUP. Díky přidání další nápravy se nosnost vozidla zvýšila až na 1300 Kg a to dovolilo do středu nástavby umístit nezávisle ohřívanou nádrž na vodu o objemu 1000 L. Po stranách nástavby je pak 5 samostatně přístupných sekcí určených pro uložení speciálního vybavení nejen pro hasení požáru. Vůz je samozřejmě nalakován ve výrazné červené barvě a vybaven zvukovým a světelným výstražným zařízením.

 O sériové výrobě prozatím není rozhodnuto, vše bude záviset na reakcích profesionálních hasičů a záchranářů na výstavě v Rostovu na Donu a množství objednávek, které udělá Ministerstvo pro mimořádné události a Ministerstvo vnitra u výrobce.

-ice-

<< zpět na novinky